Befejezetlen szimfónia
2008.01.23. 16:33
A cégvezető, aki elfoglaltsága miatt nem tudott elmenni egy hangversenyre, amelyre jegye volt, és amelyen Schubert Befejezetlen szimfóniáját játszották, jegyét átadta az egyik menedzserének, egy termelékenység és minőségügyi szakértőnek. Másnap a következő jelentést találta az asztalán: 1. A négy oboásnak huzamosabb ideig nem volt semmi dolga. A létszám csökkenthető, feladatuk elosztható a zenekar többi tagja között. 2. Negyven hegedűs mindvégig azonos kottából játszott. Felesleges munkaerő pazarlás; a létszám drasztikusan csökkentendő. Amennyiben kívánatos a nagyobb hangerő, ez elektromos erősítő alkalmazásával gazdaságosabban is elérhető. 3. Bizonyos félhangok előállítása igen nagy erőfeszítésbe kerül és túlzott minőségi követelménynek tekinthető. Javaslom, hogy minden hangot kerekítsenek fel, miáltal alacsonyabb képzettségű, vagy betanított munkások alkalmazása is lehetővé válna ezekben a munkakörökben. 4. Semmi látható értelme nincs annak, hogy a kürtök megismétlik a vonósok által egyszer már előadott részeket. Ha az ilyen fölösleges ismétléseket ki lehetne iktatni, a hangverseny időtartamát mintegy húsz percre lehetne csökkenteni. Ha Mr. Schubert figyelembe vette volna ezeket a javaslatokat, valószínűleg be tudta volna fejezni a szimfóniáját. "
Reakció egy (igazi) minőségügyi mérnöktől:
PG> A cégvezető, aki elfoglaltsága miatt nem tudott elmenni egy hangversenyre, PG> amelyre jegye volt, és amelyen Schubert Befejezetlen szimfóniáját játszották PG> jegyét átadta az egyik menedzserének, egy termelékenység és minőségügyi PG> szakértőnek. Másnap a következő jelentést találta az asztalán:
Mint minőségügyi szakember kijelentem, hogy az illető csak a termelékenységi területhez értett a minőségügy területén nem rendelkezik kellő ismeretekkel. :(
Az 1. és 2. pont kimondottan munkaszervezési kérdés, mellyel munkaerő takarítható meg, csökkentve ezzel a rezsiköltségeket. PG> 3. Bizonyos félhangok előállítása igen nagy erőfeszítésbe kerül és PG> túlzott minőségi követelménynek tekinthető.
A 3. pontban ugyan elhangzik a minőség szó, de ez a termékfejlesztők felelőssége, mivel ők határozzák meg a termék elvárt minőségi követelményeit a tervezés során.
A 4. pont ismét csak munkaszervezési kérdés, a termék előállítási idejének csökkentése növeli a termelékenységet, csökkenti a költségeket, növeli a nyereséget.
Kérem a fentiek szíves tudomásulvételét.
Üdvözlettel: Nagyné Bobár Beáta minőségügyi mérnök
:)))))))))))))))))))))))))))))))))
|