Tartalom
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Extra cuccok
 
Olvasnivaló
 
Para
 
Csak kíváncsi vagyok...
Indulás: 2004-05-04
 
Torrent Search
 
Játokok, web játékok
 
Videomegosztók
 
Online TV
 
próba
 
NOL próba
 


blog plusz próba
Friss bejegyzések
2009.07.23. 23:16
2009.07.23. 23:06
Friss hozzászólások
 
Lehet-e sokszor szavazni
a címben
lehet-e

igen
nem
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Tudomány

A vörös lidércek magyarázhatják az UFO-knak tartott észlelések egy részét

  2009.02.24. 14:04

A nagy zivatarok felett kialakuló, először 1989-ben megfigyelt fura légköri jelenségek alakja olykor egy "klasszikus UFO" formájára emlékeztet, de földönkívüliek itt sem fordulnak elő.

Érzékcsalódás - az ujjunk is tévedhet

  2008.08.03. 20:42
Optikai csalódásokat mindenki megtapasztalt már. Ennek egyik klasszikus példája, amikor a Hold krátereiről készült képeken a valójában bemélyedő képződményeket kiemelkedő "hegyeknek" látjuk. Nemrégiben bebizonyosodott, hogy a látási érzékcsalódásokhoz hasonló illúziók a tapintás során is előfordulnak.

Fokozható gyakorlással az IQ?

  2008.05.05. 12:23
Létezik olyan mentális gyakorlat, ami képes fokozni az intelligenciát? Eddig egyetlen fejtörőről vagy videójátékról sem sikerült hitelt érdemlően bebizonyítani, hogy működne ilyen téren, egy neuropszichológus csoport azonban azt állítja, találtak egy feladatot, ami növeli az IQ-t, sőt, minél többet gyakoroljuk, annál hatékonyabb a dolog.

Élő szövet a fémen

  2008.02.06. 21:49
A science fiction irodalom számtalan alkotása, valamint filmek tucatjai feszegették ember és gép összeolvadásának a témáját. Utóbbiak közül is elég csak a Terminátorra vagy a Mátrixra gondolni. Mi a helyzet a való életben? Összeállításunkban bemutatjuk, mire képesek a mai fejlesztések, s mire számíthatunk a közeljövőben.

Részletesen a skizofréniáról

  2008.01.30. 11:06
A nagy pszichiátriai kórképek közül a legtöbb mítosz és ellentmondás a skizofrénia köré szövődik. A betegségnek nem létezik egységes definíciója: a skizofrénia a pszichotikus betegségek egy csoportja (a pszichózis a realitásérzék részleges vagy teljes elvesztését jelenti), az elváltozások érintik a személyiség egészét, a gondolkodást és a magatartást. A tudat mindezek ellenére tiszta marad, és az intellektuális képességek is fennmaradnak. Részletesen a betegség kialakulásáról, a tünetekről és a kezelési lehetőségekről.

Az eddigi legalaposabb vizsgálat a kannabiszfogyasztás egészségügyi hatásairól

  2008.01.30. 11:04
A Lancet című orvosi folyóiratban a napokban megjelent átfogó elemzés szerint a rendszeres marihuánafogyasztás korántsem tekinthető annyira veszélytelennek, mint azt eddig hitték. A tanulmány 35 korábbi vizsgálat adatainak összehasonlítása alapján arra a következtetésre jutott, hogy a könnyű drogként számontartott marihuána hosszabb távú használata akár meg is kétszerezheti a pszichotikus betegségek kialakulásának esélyét.

Mit tehetünk a depresszió és a hangulatzavarok ellen

  2008.01.30. 11:03
Hangulatzavarok, illetve depressziós epizód alatt a hangulat tartós, szélsőséges irányba való eltolódását értjük, ami nem, vagy csak részben magyarázható a környezeti eseményekkel. Ilyenkor megváltozik a közérzet, a magatartás, az érzelmi reakciók, a kognitív és vegetatív funkciók működése. Károsodnak a szociális kapcsolatok, a munkahelyi teljesítmény, tehát szinte az élet egész területe érintett. Milyen lehetőségek léteznek jelenleg a hangulatzavarok kezelésére?

Demencia: a szellemi hanyatlás formái

  2008.01.30. 11:01
A demencia a memória, az ítéletalkotás, a tanulási képességek és a figyelem zavarával járó, folyamatosan romló állapot, egyfajta szellemi leépülés. Bármely életkorban előfordulhat, de a leggyakoribb 65 éves kor felett. Ebben az életkorban az előfordulási gyakoriság világszerte - így hazánkban is - a teljes népességet tekintve 10%, míg 65 éves kor alatt mindez csak 1%. A demenciák körülbelül felében az Alzheimer-típusú, a másik felében pedig ér eredetű demenciákról beszélhetünk, kis hányadukban viszont ritkább testi betegségek állnak a tünetek hátterében.

Fóbiák és egyéb szorongásos zavarok

  2008.01.30. 11:00
A szorongásos zavarok világszerte a leggyakoribb mentális problémák közé tartoznak, és látszólagos ártalmatlanságuk ellenére is a legtöbb szenvedést okozzák. Történetileg már Hippokratész is megemlékezett a szorongásos zavarokról, és érdekes módon a kezelésükre akkoriban a higított bort ajánlotta. Cikkünkben a szorongásos zavarok témakör alatt tárgyaljuk a pánikzavart, az agorafóbiát (piactériszony), a szociális és az egyszerű (specifikus) fóbiákat, valamint a generalizált szorongást.

A meghívott halál

  2008.01.30. 10:59
Az öngyilkosság - más néven a meghívott halál - tipikusan humán jelenség, és az emberi lét egyik legtragikusabb eseményének számít, amely minden korban és minden kultúrában ismert volt. Az előfordulási gyakoriság Európában és Észak-Amerikában nagyobb, Dél-Amerikában és Ázsiában kisebb, a legritkább pedig az arab világban. Pszichiáter szakértőnk összeállítása az öngyilkosságok okairól és a megelőzés lehetőségeiről.

Alkalmazkodási zavarok és krízishelyzetek

  2008.01.30. 10:58
Mindannyiunk életében lehetnek feszültséggel teli helyzetek vagy különös események, amelyeket kezelni kell. A legtöbben megtanulnak bánni ezekkel, baj csak akkor adódik, ha az illető egyén problémamegoldó képességét, megküzdési stratégiáját aktuálisan meghaladja az adott helyzet. Pszichiáter szakértőnk segítségével részletesen áttekintjük az alkalmazkodási zavarok fajtáit, tüneteit és a kezelési lehetőségeket.

A menedzserbetegség kialakulása és kezelése

  2008.01.30. 10:56
A menedzserbetegség jellemzően azokat az embereket veszélyezteti, akik folyamatosan nagy nyomás alatt dolgoznak. Hogyan ismerhetjük fel a tüneteket? Kihez fordulhatunk panaszainkkal? Hogyan előzhető meg a kórkép kialakulása?

Részletesen az alkoholproblémákról

  2008.01.30. 10:55
Pszichiáter szakértőnk segítségével részletesen bemutatjuk az alkoholfüggőség kialakulásának folyamatát, az alkoholizmus jellegzetes tüneteit, a leginkább veszélyeztetett csoportokat, valamint a megelőzés és a hatékony kezelés lehetőségeit.

Részletesen a személyiségzavarokról

  2008.01.30. 10:54
A személyiségzavar olyan viselkedésbeli, működésbeli zavart jelent, amely jelentősen eltér az adott kultúrkör elvárásaitól, stabilan jellemzi az egyént, és nagy valószínűséggel bejósolhatóvá teszi magatartásbeli reakcióit. Az illető egyén többnyire nem, vagy csak részben érzékeli mindezt, a környezetük viszont szenved tőlük. Cikkünkben részletesen áttekintjük a személyiségzavarok típusait, a tüneteket és a kezelési lehetőségeket.

A kábítószerhasználat egészségügyi hatásai

  2008.01.30. 10:51
Minden ember vágyik a boldogság, a teljesség érzésére, amit sokan mesterséges úton próbálnak elérni a különféle kábítószerek fogyasztásának segítségével: az ENSZ eddigi felmérései szerint Magyarországon ugyan stagnált a drogfogyasztók száma az elmúlt tíz évben, világszinten azonban tovább nőtt ez a szám. Cikkünkben pszichiáter szakértőnk segítségével foglaljuk össze a kábítószerek fajtáit, ezek jellemzőit, a szerhasználattal és a függőséggel kapcsolatos tüneteket, valamint a kezelés és a megelőzés lehetséges módjait.

Frontérzékenység: hiszti vagy valós probléma?

  2008.01.24. 13:34
Migrén, sajgó ízületek, szétszórtság, idegesség – egyszóval frontérzékenység, amely akkor alakul ki, ha a szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszer között megbomlik az egyensúly. Kiket veszélyeztet, illetve hogyan orvosolható a probléma?

Idegsejtek szivárványszínekben: az agy belseje, ahogy még nem láttuk

  2008.01.16. 11:09
A Harvard University és az MIT (Massachusetts Institute of Technology) kutatói olyan genetikailag módosított egereket hoztak létre, melyek sejtjei szó szerint a szivárvány minden színében pompáznak. Az angol brain (agy) és rainbow (szivárvány) szavak összevonásával a technika a "Brainbow" nevet kapta. Segítségével pontosabb képet rajzolhatunk arról, milyen hálózatot alkotnak az idegsejtek az agyban. Cikkünkben bemutatjuk az amerikai kutatók által az [origo]-nak eljuttatott - szinte festményszerű - mikroszkópos felvételeket.

A húsevés a globális felmelegedés fő okozója?

  2007.08.30. 11:44
A terepjárók után most a húst fogyasztó emberek kerültek az amerikai környezetvédők célkeresztjébe. Az aktivisták egy olyan tanulmányra hivatkoznak, mely szerint a fogyasztásra tenyésztett állatok több üvegházhatású gázt termelnek, mint a gépjárművek.

Beethoven zenéjétől még a rizs is beindul

  2007.08.30. 11:42
A növények reagálnak a hanghullámokra, sőt, felismerik az igazán értékes muzsikát - állapították meg kutatók, akik szerint Beethoven zenéje különösen jó hatással van a virágokra.

A testen kívüli élmény hamarosan valóság lehet

  2007.08.24. 13:31
Svájci és brit kutatók megtalálták a módját annak, hogyan érhető el a testen kívüli élmény. Önkénteseken már tesztelték az eljárást, amely segíthet a távoperációk lebonyolításában is, de a játékiparnak is jól jöhet a felfedezés.

Meglepő példa a varjak intelligenciájára

  2007.08.23. 20:45
Kutatók megfigyelték, hogy a varjúk képesek bonyolult problémamegoldásra akár két különböző segédeszköz kombinálásával is. Ez a magas szintű problémamegoldás eddig csak egyes majmoknál volt ismert.

A fagyott füst a jövő szigetelőanyaga

  2007.08.23. 20:23
Már 1931-ben felfedezték, mégis csak nemrég indult hódító útjára az aerogél, a világ egyik legkönnyebb szilárd anyaga, amely felszívja az olajfoltokat, megvéd a bombatámadás ellen és segíthet az asztronautáknak a Marson.

Szenzációs felfedezés: egy vírus is okozhatja az elhízást

  2007.08.21. 13:10
Amerikai tudósok szerint elképzelhető, hogy egy vírus is felelőssé tehető az elhízásért. A szakemberek szerint ez megmagyarázhatná a már-már járványszerűen terjedő kövérséget, egyben lehetővé tenné egy ellenszer kidolgozását is.

A kék szem a kulcs a zsenialitáshoz?

  2007.08.19. 23:09
A kék szemű emberek hatékonyabban képesek tanulni, és jobban teljesítenek a vizsgákon, mint sötét szeműek - állapították meg amerikai kutatók. A barnáknak sem kell azonban elkeseredniük, mert ők jobban teljesítenek - ezért lesznek sikeresek például bizonyos sportágakban.

Idegen élet porból és plazmából

  2007.08.17. 13:52
"Kisebbfajta meglepetésként ért bennünket" - mondta a kapott eredményről a szimulációt elkészítő Max Planck Intézet Földönkívüli Fizika részlegének tudósa, Gregor Morfill. Szimulációjuk azt modellezte, hogy mi történik egy ionizált gáznak, más néven plazmának kitett porral.

Megdöntötték a fizika egyik alaptörvényét?

  2007.08.16. 13:19
Német tudósok szerint sikerült bebizonyítaniuk, hogy túl lehet lépni a fénysebességet. Ha ez igaz, át kell írni az összes fizikáról szóló könyvet, amelyekben szerepel Albert Einstein speciális relativitáselméletének egyik alaptétele, miszerint semmi, semmilyen körülmény között nem haladhat gyorsabban a fény kerekítve 300 ezer méter/másodperces sebességénél.

Fizikusok szerint lehetséges a levitáció

  2007.08.08. 22:20
A skót St. Andrews Egyetem elméleti fizikuscsoportja sikerrel hajtott végre olyan kvantummechanikai kísérletet, amely során a normál körülmények között egymást vonzó testek taszítani kezdték egymást. Szerintük lehetséges a levitáció - részecskeszinten legalábbis.

Az ásítás hűti az agyat

  2007.06.29. 21:31
Az ásítás nem csak a fáradtság jele lehet, az ásítás az éberséget is szolgálhatja, mert ha kitátjuk szánkat, azzal hűtjük az agyunkat - írja a Der Spiegel című német lap internetes változata.

Hónapokon belül létrehozhatják az első mesterséges élőlényt

  2007.06.29. 21:26
Közeledik a nap amikor többé nem DNS-eket olvasnak a tudósok, hanem ők maguk írják azokat – új mesterséges élőlényeket alkotva.

Nyugtalan szem többet lát

  2007.06.29. 14:45
A szem önkéntelen mozgása segít abban, hogy felismerjük a finom részleteket is, erre jöttek rá amerikai neurológusok.

Az agy holtig tanul

  2007.06.28. 13:32
Az emberi agy sokkal tanulékonyabb, mint azt a tudósok eddig feltételezték, hiszen a környezet hatására életünk végéig képesek vagyunk merőben új információk, készségek elsajátítására. Olyan "okos" a szürke állomány, hogy megfelelő technikai segítséggel még a betegségek, sérülések következtében elvesztett képességeink jelentős része is helyreállítható.

Ősrégi géneket hordozunk magunkban

  2007.06.20. 20:08
A bennünk lévő őskori gének olyan tulajdonságokat hozhatnak felszínre, amelyekkel kőkorszaki őseink rendelkeztek, például a rendkívül érzékeny szaglást - írja a Nature című tudományos lap online változata.

First Personal Genome Map Created

  2007.06.11. 12:59
The Nobel Prize-winning scientist who helped discover the molecular structure of DNA has become the first person to receive his own personal genome map.

MIT - vezeték nélküli világítás

  2007.06.10. 23:22
Vezeték nélkül bírt világításra villanykörtét a WiTricity nevű amerikai találmány. Az "áramsugárzás" technológiájának köszönhetően eltűnhetnek a környezetszennyező elemek és akkumulátorok, és a villásdugóval sem kell már sokáig bajlódni a Massachusetts Institute of Technology (MIT) tudósai szerint.

Először ötvöztek szilícium-nanodrótokat élő sejtekkel

  2007.06.10. 23:12
Kiborg, borg - ismerős fogalmak a sci-fi-sorozatokból és a filmekből. Az ember és a gép összeolvadása régóta mozgatja több millió felhasználó fantáziáját.

Kisagyat ültethetnek a robotokba

  2007.05.29. 23:25
Újabb jelentős előrelépés történt a robotikában: mesterséges kisaggyal látják el a robotokat, hogy mozgásuk és interakciójuk természetesebbé váljon.

Képzeletből valóság: működik a hibernáció

  2007.05.28. 11:54
Sokáig csak tudományos fantasztikumnak tartották, a kutatók azonban most azt állítják, áttörés várható: hamarosan képesek lesznek embereket is szervezetük károsodása nélkül hibernálni, akár hónapokra is.

Üstökös tüntette el Észak-Amerika első emberi kultúráját?

  2007.05.26. 16:21
Könnyen lehet, hogy Észak-Amerika első emberi kultúrájának egy hatalmas üstökös becsapódása vetett véget - Legalábbis erre a megállapításra jutott a kaliforniai egyetem egyik professzora, aki a 13 ezer évvel ezelőtt hirtelen eltűnt Clovis-kultúra nyomába eredt.

A jövő már itt van?

  2007.05.26. 16:16
Szinte naponta olvashat az ember új, forradalmi találmányokról és technikákról, azonban nem minden készülék és megoldás terjed el azonnal. Pedig elvileg már látható, hogy milyen is lehet a jövő.

A cápáknak nem kell apa

  2007.05.26. 16:13
A nőstény cápáknál működni látszik a szűznemzés képessége. A megfigyeléseket és elbeszéléseket most DNS elemzésekkel is alátámasztották, a hímállat nélkül létrejött utódoknak azonban komoly genetikai problémákkal kell szembenézniük.

Wales-i akcentusban kommunikálnak a delfinek

  2007.05.18. 11:55
Sóhajtásaik, suttogásaik és nyögéseik úgy hangzanak, mint ha kínaiul beszélnének. A kutatók azonban rájöttek, hogy a delfinek nyelve is eltér egymástól, attól függően, hogy a Föld mely pontján élnek. A Wales partjainál úszkáló delfineknek biztosan sajátos a kommunikációjuk.

Szabad az út a keresztezett embriók előtt

  2007.05.17. 15:55
A brit kormány visszavonta azokat a terveket, amelyek tiltanák a keresztezett emberi és állati embriókkal való tudományos kísérleteket.

Megvan az egyik emberré tevő gén

  2007.05.16. 16:55
Miért van olyan hatalmas előnyünk mentális és nyelvi képességek terén majom rokonainkkal szemben, miközben az ember és a csimpánz génállománya közel 99 százalékban megegyezik? A válaszhoz most valamelyest közelebb kerültünk egy, a Human Mutation szaklapban publikált kínai tanulmánynak köszönhetően.

Üzemanyag sertészsírból

  2007.04.26. 00:00
Két amerikai óriásvállalat, a ConocoPhillips olajtársaság és a világ legnagyobb húsfeldolgozójaként számon tartott Tyson Foods közös bejelentése szerint sertészsírból fognak dízelüzemanyagot előállítani. Az új termék már idén kapható lesz az USA töltőállomásainál.

Einstein állja a sarat

  2007.04.18. 19:47
Megérkeztek az Albert Einstein két kulcsfontosságú feltevését ellenőrző Gravity Probe B műhold adat-elemzésének első eredményei, melyek máris igazolják a zseni egyik elméletének helyességét.

Az élmény titka: a lassú szopogatás

  2007.04.16. 19:22
A csokoládé kétszer olyan gyorssá teszi a szívműködést mint a legszenvedélyesebb csók - derítették ki brit kutatók. Figyelem: a titok a lassú szopogatás!

Életveszélyes és haszontalan a fogyókúra mozgás nélkül

  2007.04.10. 15:09
Nem csupán hatástalan, de életveszélyes is lehet a diéta a fogyni vágyók többsége számára - derült ki az eddigi legátfogóbb kutatásból. A diéta végeztével ugyanis általában többet híznak vissza az emberek, mint amennyit leadtak. - tudom... két hírrel lejjebb az ellenkezője van... ennyit a tudományról...

Újra elemzik a Pioneer-anomáliát

  2007.03.05. 11:17
Tudósok és mérnökök csapata kezd bele a Pioneer-anomália elemzésébe, hogy végre helytálló magyarázatot tudjanak adni az űrszonda látszólagos lassulásának rejtélyére.

Nem kell egyszerre diétázni és edzeni

  2007.02.24. 11:44
Ahhoz, hogy eredményesen csökkentsük tömegünket, nem kell egyszerre diétázni és edzeni – írja a NewMax.com.

Freud tévedett, nem fojtjuk el a rossz emlékeket

  2007.02.23. 17:18
A traumatikus élményeket az emberek nem fojtják el, sőt kristálytisztán emlékeznek rájuk, kétszer jobban, mint a kellemes élményekre - mutatták ki kanadai szakemberek.

Megvan a romantika vegyülete

  2007.02.21. 10:08
Az ellentétek valóban vonzzák egymást – ezt bizonyította az Új-Mexikói Egyetem legújabb tanulmánya.

A FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ TABLETTÁK TÖRTÉNETE

  2007.02.01. 12:49
A véletlennek, valamint a festékiparnak is nagy szerepe volt a manapság használatos - a vénykötelesség okán sokat emlegetett - közönséges fájdalomcsillapítók 19. század végi kifejlesztésében.

A rendszeres hazugság átalakítja az agyat?

  2007.01.06. 23:38
Eltér a szokásostól a rendszeresen hazudozó emberek agyszerkezete, állítják a Dél-Kaliforniai Egyetem tudósai.

A Homo sapiens az evolúció kakukktojása

  2006.09.13. 12:13
Egy új kutatás szerint a mai ember jóval inkább elüt az emberi törzsfejlődés normáitól, mint a korábban furcsa különcnek gondolt Neander-völgyiek.

Beültetett chip segíti a hallást

  2006.09.12. 17:26
Szaporodnak a példák technológia és humán anatómia fúziójára. Egyre több kutató, filosz teszi fel a kérdést: mit jelent napjainkban embernek lenni? A kibernetikus organizmusok másként léptek színre, mint ahogy a sci-fi szerzők megálmodták.

Science fiction az Anatómiai Intézetben

  2006.09.12. 17:25
Páli Jenő agykutató meggyőződése, hogy a XXI. század egyik meghatározó technológiája a neurokibernetika lesz. Tavaly májusban az Anatómiai Intézetben meg is alakult a Neurokibernetikai Laboratórium, ahol többek között mesterséges szinapszis kialakításával, valamint mesterséges érzékszervek és művégtagok építésével foglalkoznak.

Működik a telefon-telepátia

  2006.09.07. 20:08
Van alapja annak a sokak által tapasztalt jelenségnek, hogy amikor az ember hirtelen gondol valakire, az az illető hamarosan felhívja őt telefonon - közölte kutatásai alapján egy brit tudós, és telefon-telepátiának nevezte el ezeket az érdekes "véletleneket".

Hol lakik Isten az agyban?

  2006.08.31. 22:57
Kanadai kutatók misztikus élményeiket felelevenítő apácák vizsgálatával kimutatták: nincs olyan egyetlen terület az agyban, amely a vallásos elhivatottságért felelős.

Nyolc új molekula a csillagközi térben

  2006.08.17. 12:40
Nyolc, az élet keletkezése szempontjából fontos összetett molekulát most azonosítottak először a csillagközi térben.

Az emberi agy evolúciója még nem ért véget

  2006.08.09. 11:56
A University of Chicago kutatói szerint az emberi agy evolúciója még korántsem ért a végére. A Science-ben tavaly megjelent két tanulmány olyan génekről számol be, amelyek az agymérettel állnak kapcsolatban, és evolúciójuk jelenleg is gyors ütemben zajlik.

Az első képek arról, hogyan lát az agy

  2006.08.09. 11:53
Először sikerült olyan felvételeket készíteni a látókéreg idegsejtjeiről (neuronjairól), amelyeken megfigyelhető, miként dolgozzák fel a komplex vizuális információt a sejtek együttesei. Ez hozzásegítheti a kutatókat ahhoz, hogy a jövőben teljesen új megközelítésben tanulmányozhassák az agy fejlődését és az ún. neurodegeneratív betegségeket.

A szemünkkel is érezhetjük a szagokat

  2006.08.09. 11:51
Nem kell ahhoz orr, hogy büdöset érezzünk, elég a szemünk hozzá - állítja egy olasz tudós.

Nemi különbségek az agy működésében

  2006.08.09. 11:47
Az elmúlt évekig kevéssé lehettünk biztosak abban, hogy a nyilvánvaló anatómiai eltéréseken túl igen finom, ám annál fontosabb különbségek jellemzik a két nem agyi felépítését, sőt képességeit is.

A hatodik érzék nyomában

  2006.08.09. 11:45
Élénk kutatások folynak a lebénult emberek életkörülményeinek javítását szolgáló módszerek fejlesztésére. Ezek egyike az agy saját mozgáskoordinációs központjait célozza. E központok megfelelő műszerekkel történő összekötése lehetővé teheti a betegek számára, hogy pusztán a gondolataikkal képesek legyenek akár művégtagok mozgatására is. A megvalósítástól már csupán egyetlen tényező választja el a kutatókat: a köznyelvben hatodik érzéknek nevezett jelenség megértése.

Meditációval a vastagabb agykéregért

  2006.05.26. 11:30
Az agy hozza létre a tudatosságot, esetleg fordítva? Az MTA által szervezett Európai Pszichofiziológiai Társaságok Szövetségének kongresszusára Budapestre látogatott Peter Malinowski, a liverpooli John Moores Egyetem munkatársa, aki amellett, hogy kognitív neuropszichológiát oktat, illetve a tudatosság idegrendszeri alapjait kutatja, egyúttal buddhista tanító is. Legújabban a meditáció pszichofiziológiai hatásaival foglalkozik, a témáról hétfőn nyilvános előadást is tart.

 


 

Delicious Bookmark this on Delicious

Bookmark and Share

 
Info
 
Szórakozás
 
Progik
 
Vásárlás
 
Tudás
 
Driver
 
Mobil
 
DVD
 
Podcastok
 
fb

Megosztás

 
Tartalom

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!